Regulamin

Regulamin to ogólnie mówiąc zbiór przepisów normujących zasady postępowania : zawodników podczas podchodzenia do poszczególnych bojów ; zawodników podczas przebywania i spędzania czasu na zawodach w obiekcie sportowym/miejscu odbywania zawodów ; sędziów podczas oceniania bojów itd itp

Każda z federacji ma praktycznie swój regulamin , który można znaleźć na ich rodzimych stronach internetowych , więc nie będziemy teraz tu ich przytaczać i tłumaczyć, a osoba zainteresowana szczegółami sama sobie odnajdzie interesujący ją paragraf.

Przed każdymi zawodami organizatorzy praktycznie zawsze zamieszczają regulaminy zawierające szczegółowe informacje między innym takie jak : miejsce i czas odbywania się zawodów , kategorie wiekowe , kategorie wagowe , wysokość opłat i dane do przelewu , termin składania zgłoszeń , dane osoby do kontaktu , miejsca noclegowe , nagrody itd itp.

W większości przypadków osobom startującym znane są zasady brania udziału w zawodach i podchodzenia do bojów a w razie nie jasności korzystają z zapytań na forach internetowych np. www. sfd.pl do czego gorąco zachęcamy , gdyż jestem tam wielu znanych i utytułowanych zawodników czynnie biorących udział w zawodach oraz posiadających wieloletnie doświadczenie. Jeśli zawiedzie forum …. i nadal nie uzyskacie odpowiedzi na dręczące Was pytanie lub rozwiązanie problemu będzie dla Was nie zrozumiałe, zachęcamy zatem również do bezpośredniego kontaktu telefonicznego z organizatorem zawodów lub prezesem federacji pełniącego patronat nad odbywającymi się zawodami.